השלבים הבסיסיים
השלבים הקריטיים בשיטה הנכונה לריצוף גג שעיקר השימוש בו הוא כמרפסת, שלעיתים הכרחיים מעבר לשיטת האיטום עצמה, מתחילה בבחירה של קבלן איטום וריצוף גגות מקצועי ואמין. קבלן זה ידע שראשית יש לתכנן שיפוע נכון של הריצוף  (1% מהשטח הרצוי הכולל) וכן תכנון נכון של שיפוע הבטון (1.5% מהשטח הרצוי הכולל), תוך שימוש בחומרים מבודדים חום/ קור ובעלי משקל מרחבי נמוך העומדים בתקן הישראלי.

השלב הבא, הוא בדיקה להווצרות סדקים וניקיון יסודי למרחב ואחריו, שלב התקנת מערכות ניקוז כפולות (מעל ומתחת לאריחים), בעלות פתחי ניקוז רחבים. מערכות אלו נדרשות ליעילות ומהירות בהתאמה לתנאי הגג והשימוש בו ולכן, בסיום התקנה זו רצוי לערוך בדיקת איכות באמצעות הזרמת מים במרזב לאורך זמן.

שלב עם ממוצע גבוה לנזקים הנגרמים בעקבותיו הוא תהליך יציקת סף הפרדה תקני, כולל עיגון ואיטום עד לקו מפלס המרצפות בפתח החיצוני, אך השארת מרווח של 2 ס"מ לטיט ההדבקה, בתוספת איטום והפרדה מעל סף הפרדה, גם הוא בגובה מפלס הריצוף, הוא חיוני ביותר למניעת נזקי רטיבות לא פחות מאיטום נכון של הגג כולו. סף הפרדה הוא קו חוצץ יצוק, מתחת לריצוף (למניעת רטיבות), עשוי רצועת בטון ותפקידו כשמו, להפריד בין המרחב החיצוני עם הריצוף לבין ריצוף פנימי. שלב זה יש לבצע בהתחשבות במיקום הכניסה למרפסת הגג.

שלב איטום מרחב הריצוף כולל בדיקת ההצפה לפני הריצוף עצמו, שלב זה תלוי בהמלצות מתכנן מוסמך ומקצועי יחד עם התחשבות בתנאי המבנה והאקלים ובהעדפה האישית שלכם. בכל מקרה, בבחירת  אריחים חשוב לבדוק שהם עומדים בתקן מקדם החלקה (מונעים החלקה) וודאו כי ניתנת לכם אחריות על איכות העבודה.

צור קשר עוד היום

זקוק לפתרון איטומי? אנא הכנס את מספר הטלפון שלך ונדאג לחזור אליך עוד היום.

מאמרים אחרונים

You are here:   דף הבית של איטום גגותעל התחוםריצוף מרפסת גג