לכל שיטת איטום בשילוב עם תנאי השטח, תדירות תחזוק או חידוש משלה, אך בקשר לעיתוי, אין כל עוררין כי הקיץ הוא העונה הטובה ביותר לבצע איטום לגג, בין אם מדובר באיטום גג בלבד, איטום גג מרוצף חדש או עבודת איטום חוזרת בגג. בנוסף, יש הבדלי תדירות התחזוק לפי שיטת האיטום המומלצת, חומרי האיטום השונים הם: זפת חם או קר, יריעות ביטומניות שונות, יריעות PVC, יריעות EPDM, משחות ביטומניות, אקריליות ופוליאוריתניות.

ניתן לומר בכלליות כי רצוי לבדוק את הגג פעמיים בשנה, לפני ואחרי עונת הגשמים, על ידי ניקיון ואיתור ליקויים.
חשוב מאוד לדעת כי התאמת שיטת האיטום למבנה ותנאי המשטח היא הכרחית בכל השיטות, תוך התחשבות בחומר שכבר קיים על הגג, להתאים לו חומר מאותה משפחה למטרת אחיזה ויציבות מקסימאלית בין התשתית וחומר האיטום ואין לערבב בין החומרים, למשל, ההמלצה הכללית היא להשתמש בחומרים ביטומנים על משטח שעבר זיפות, או שכבר נאטם בעבר ביריעות ביטומניות.

בחירה בחומרי איטום מסוג אקרילי יתאימו ויהיו אפקטיביות (באיטום תשתית גג חדשה, לעשר שנים או יותר) לגגות עם תשתיות חדשות מבטון בלבד, חומר פחות אפקטיבי עד אפשרי ומחזיק מעמד למספר שנים, הוא שימוש בזפת כאיטום לתשתית בטון שכזו או תשתית של זפת ישנה, לאחר שהמשטח עבר ניקיון יסודי ובתוספת מריחה של שכבת יסוד. עליכם לדעת כי הצלחת שיטה מיושנת ויחסית זולה זו, תלויה באיכות הזפת ובאיכות איש המקצוע המבצע את האיטום. גג כזה זקוק לתחזוק האיטום כל שנה, בתקופה שאחרי סיום העונה הגשומה ולפני עונת הקיץ, התחזוק כולל שכבת זיפות נוספת והלבנת במשטח בחומר מיוחד שיועד לכך.

צור קשר עוד היום

זקוק לפתרון איטומי? אנא הכנס את מספר הטלפון שלך ונדאג לחזור אליך עוד היום.

מאמרים אחרונים

You are here:   דף הבית של איטום גגותעל התחוםעיתוי ותדירות איטום גגות