אחת הבחירות הכי קשות שנעשות לפני ביצוע ריצוף גג העמיד בפני פגעי הטבע, היא הבחירה בחומר הריצוף עצמו ובעיצובו.
המבחר הגדול של אריחים והמידע על התחזוקה הנכונה הוא רחב ומגוון, בנוסף יש את ההתאמה העיצובית של הריצוף לאופי הבית לטעמכם האישי. ישנם אריחי מרצפות יקרים יותר ויקרים פחות, העיקר היא האיכות.

יש הבדל בין סוגי החיפוי החיצוני לבין ריצוף וציפוי. סוגי החיפויים המוכרים הם כמובן הרעפים, רעפי חרס שעמידים עד כמאה שנה ואף ניתנים למיחזור (למשל קרמיקה גרניט פורצלן), יחד עם רעפי בטון הותיקים, העשויים מחול, מים, סיד וצמנט פורטלנד שעמידים עשרות שנים, הפופולאריים והאידיאליים לחיפוי גגות בזכות מגוון הצבעים, העיצובים  והטכנולוגיה המתקדמת. הרעפים מיוצרים כך שהם חסינים למים ובעלי יכולת ניקוז יעילה, נקיה ומהירה. ישנם רעפים שונים לשיפועי גג שונים.

חיפוי נוסף מוכר ונפוץ לכיסוי הגג אך לא בהכרח באיכות ועמידות גבוהה הוא חיפוי ברעפי פח המוכר והפשוט, אך לעומת זאת חיפוי פחות מוכר הוא ברעפי שינגלס (חומר דק המגיע בצורה מלבנית ומונח בשורות) על בסיס ביטומן לגגות מעט משופעים וקלים כמו גגות עץ. סוג נוסף שאינו ממש פופולארי הוא הכיסוי בלוחות צמנט צבעוניים מחוזקים בסיבים שמיוצרים כיום ללא חומר האזבסט המסוכן.

סוגי הריצוף המוכרים הם: אריחי הטרצו המוכרים ביותר בשמם העממי: בלאטה, עשויים מחצץ ובטון לבן, אריחי שיש, פסיפס, ציפוי אפוקסי, אריחי אבן טבעית, אריחי אבן מלאכותית על בסיס פולימרי ועוד. המבוקש ביותר בשנים האחרונות: אריחי קרמיקה.

צור קשר עוד היום

זקוק לפתרון איטומי? אנא הכנס את מספר הטלפון שלך ונדאג לחזור אליך עוד היום.

מאמרים אחרונים

You are here:   דף הבית של איטום גגותעל התחוםסוגי ריצוף וחיפוי גגות