בהנחה כי כבר ידוע לכם מהם סוגי היריעות המשמשות לאיטום ודרך ביצוע העבודת האיטום בהתאמה לסוג הגג וצורתו, יש מספר ליקויים ו/או כשלים הנפוצים באיטום ביריעות, רובם ניתנים למניעה. כשלים כאלה במערכת האיטום העלולה לפגוע במערכת הגג ובמבנה כולו.

הכשל החשוב והעיקרי ביותר באיטום גג ביריעות יכול להגרם שלא בגלל חומרי האיטום אלא בגלל עבודת איטום שאינה טובה ואיכותית. מעבר לכך, כל מערכת הגג על כל השכבות שלה (איטום, בידוד, ריצוף וכולי) צריכה להיות תקנית, מקצועית ולתפקד כמקשה אחת. ליקוי באחת מהשכבות המגנות על הגג יזיק למערכת הגג כולה ולעיתים יהיה צורך בהוצאה כספית גדולה מאוד בכדי לתקן נזק שכזה.

כפי שצויין בתחילה, ראשית, יש להתאים את שיטת האיטום לגג, יריעות PVC  ו-EPDM  משמשות לאיטום על פני כל תשתית גג קיימת, בייחוד לגגות קלים במיוחד או משופעים.  לעומת זאת, איטום ביריעות ביטומניות יתבצע רק על גגות שטוחים עשויים בטון חדש או גג העשוי זפת (אין לשכוח מריחה של חומר יסוד מתאים), כמו גג חשוף, מרוצף או מרפסת. שיטה זו תלויה בעקרה בביצוע איטום איכותי כולל ובהלחמה נכונה ומלאה בפרט. אין להשתמש ביריעות על גג שנחשב לעמוס (דודי שמש, מערכות סולאריות, לווינים ועוד) אלא אם כן, מסירים את הגורמים המפריעים ומתקינים אותם שוב בסיום עבודת האיטום, תהליך זה יקר וארוך.

שכבת היריעות אינה יעילה כשמדובר בגגות עם איטום אקרילי ישן (או חומרי איטום צימנטים) שהתבצע מעל שכבת הזפת הקודמת ויגרום להמסת שכבת האקריל ולכן עדיף להסיר את השכבה האקרילית כדי לאפשר הלחמה טובה של היריעות.

צור קשר עוד היום

זקוק לפתרון איטומי? אנא הכנס את מספר הטלפון שלך ונדאג לחזור אליך עוד היום.

מאמרים אחרונים

You are here:   דף הבית של איטום גגותעל התחוםכשלים אפשריים באיטום ביריעות