השימוש בזפת חמה לאיטום הגג מוכרת כבר אלפי שנים והיא הוותיקה בתחום, כשל בשיטה בדרך כלל קורה באשמת מבצעי הזיפות. השיטה מתאימה לרוב סוגי הגגות חוץ מגגות משופעים. בביצוע נכון של כל שלב בפעולות האיטום ובשימוש בזפת תקנית לגג, ניתן למנוע את כל הכשלים למעט, בדיקה דו-שנתית לגג לאבחון ותיקון ליקויים באיטום וכן, תחזוקה שנתית הכולל זיפות נוסף ושכבת הלבנה חדשה.

אם לא בוצע ניקיון יסודי לגג ותיקון סדקים, שקעים, פתחים וקרעים בעזרת איטום בשתי שכבות זפת חמה שבניהן חוצצת יריעת יוטה. הבסיס לשכבת הזפת כבר כשל. זהו שלב קריטי ביותר ליעילות שכבת האיטום, כשלים נפוצים בניקיון הם שטחים בגג שהיו בהם מים עומדים. למשל, מתחת לקולטים של דודי השמש שצברו המון אבק, למניעת הכשלים יש לטאטא את השטח ביסודיות מוקפדת.

כשל נוסף במערכת האיטום הכוללת יכול להיגרם בגלל שלב מריחת שכבת היסוד שאינה מתאימה או בצורה לא נכונה. כשלים יכולים להופיע גם בשלב ביצוע הזיפות. בהתאם למצב שטח הגג, מורחים זפת חמה בשכבה אחת או בשתי שכבות, הזפת "מתלבשת" ואוטמת באופן יסודי את כל סוגי החורים בשטח הגג. אופציה מועדפת ומתקדמת פותחה בשנים האחרונות ובעלת תכונות עמידות וגמישות משודרגים, מריחה של חומרים ביטומנים בשילוב SBS.

לסיכום, איטום גג בזפת מספק יעילות מצוינת בביצוע תקני ונכון אך הסיכון שבכשלים חדשים בכל שנה מחדש (בגלל הצורך בזיפות חוזר) אולי אינו משתלם באופן כללי.

צור קשר עוד היום

זקוק לפתרון איטומי? אנא הכנס את מספר הטלפון שלך ונדאג לחזור אליך עוד היום.

מאמרים אחרונים

You are here:   דף הבית של איטום גגותעל התחוםכשלים אפשריים באיטום בזפת