אחת השיטות בעלות תו תקן ישראלי, המובילות והמוכרות בתחום איטום גגות, החוסכת אחזקה שוטפת וחוסכת אטימה מחודשת כל כמה שנים, היא שיטת האיטום ביריעות ביטומניות.

לחומר סינטטי מסוג זה, סוגים שונים ומגוונים. אך באופן כולל, ניתן לומר, שהן יציבות ואמינות מאוד בייחוד מבחינת היכולת להכיל כמות גדולה של נוזלים ובזכות עמידותן במצבי חום וקור קיצוניים והתכונה האלסטית שלהן המאפשרת להן להתמתח לגודל הרצוי בשילוב העובדה שהן כמעט ולא ניתנות להקרע. לכן אנשי מקצוע מוסמכים ימליצו לכם על שיטה זו כאשר מדובר בריצוף ואיטום שטחים ישרים וגדולים.

יריעות ביטומניות עשויות מחומר שנקרא פולימר ביטומני ומכאן נלקח שמן. חומר זה מורכב בתהליך של זיקוק נפט ולכן דומה במורכבותו ותכונותיו לזפת המוכרת. היריעות הביטומניות הנפרשות על שטח הגג מקבעות את צורתן בטמפרטורת החדר ממצב נוזלי, לצמיגי עד מוצק.
אנשי מקצוע מוסמכים ימליצו לכם על שיטה זו כאשר מדובר בריצוף ואיטום שטחים ישרים וגדולים. השיטה נפוצה בגגות בתי מגורים ומרפסות גדולות, אך היא אינה מתאימה לגגות משופעים, לכן, אין להתפתות לאפשרות לשימוש ביריעות אלו, למרות העובדות המקלות שניתן לבצע את האיטום מיד לאחר סיום עונת הגשמים ותהליך העבודה עצמו, באופן יחסי, מהיר, הכי פחות מלכלך ופשוט. עובד קבלן מקצועי ואמין, לא יאפשר אופציה שכזו.

בדיקה קפדנית של השטח המבוקש וניקיונו היסודי ימנעו הכנה לא נכונה של משטח הגג להנחת היריעות, אך יחד עם זאת, גם בחירה באיש עבודה, קבלן, שאינו מיומן ומקצועי דיו ואינו אמין, למרות איכות היריעות, יכולה להביא לאיטום וריצוף בדרגה ירודה שיגרום לנזקי רטיבות עם הזמן בגלל עבודה לא נכונה לאיטום מקסימאלי ואופטימאלי של הגג המרוצף.

צור קשר עוד היום

זקוק לפתרון איטומי? אנא הכנס את מספר הטלפון שלך ונדאג לחזור אליך עוד היום.

מאמרים אחרונים

You are here:   דף הבית של איטום גגותעל התחוםיריעות ביטומניות לאיטום גגות