גג הפוך הוא כינוי לשיטת בידוד תרמית לגגות שטוחים מפני חום וקור, היא נקראת כך משום שהבידוד מונח מעל האיטום, שלא כמו בשיטות הנורמטיביות, שבהן הבידוד מונח מתחת לשכבת השיפועים וחומר האיטום.

ראשית, בביצוע בידוד של גג הפוך, יש להעזר בקבלן מוסמך, אחרת, יש סיכוי גדול שחומר הבידוד האיכותי לא יהיה אפקטיבי בגלל שבוצע לא נכון ולא באשמת איכות החומרים.

שנית, עצם העובדה שמערכת הבידוד נמצאת מעל האיטום, יחד עם השיפועים והבטון (כל תשתית הגג) היא מגנה עליהם מנזקי השמש ומסייעת לשמירת איכות האיטום לזמן ארוך יותר יחד עם החסכון הכלכלי שבדבר, מערכת עמידה תחסוך את הצורך של חידוש האיטום או הלבנת הגג.

בשיטת גג הופוך מניחים לוחות צמודים אחד לשני, עשויים פוליסטירן מוקצף, חומר המוכר בכינויו קלקר ומגיע במספר סוגים ועובי שונים, בהתאם למיקום הגיאוגרפי של המבנה. הלוחות המחורצים (לאפשר זרימת מים לכיוון המרזב) בחלקן התחתון, מונחים על שכבת האיטום ועליהם מונחת יריעת בד גאוטכני מהסוג המתאים (יש כמה סוגים) שתפקידו, לשמור על ריכוזיות החצץ (חצץ, אבני טוף או חלוקי נחל, בהתאם לצרכים) שמוסיפים בשלב הבא בין לוחות הפוליסטירן. עובי החצץ שמוסיפים מעל יריעת הבד יהיה כ5 ס"מ.

החלק החשוב ביותר בביצוע של גג הפוך תלויה בביצוע עבודת איטום נכונה ואפקטיבית, כלומר, שהתשתית הכוללת שיפועים וריצוף נעשתה באופן תקני ומקצועי. לקראת עבודת בידוד בשיטת גג הפוך, יש לבצע הצפה של עד 72 ש' ולבדוק את טיב האיטום.

צור קשר עוד היום

זקוק לפתרון איטומי? אנא הכנס את מספר הטלפון שלך ונדאג לחזור אליך עוד היום.

מאמרים אחרונים

You are here:   דף הבית של איטום גגותעל התחוםגג הפוך