הכשלים המוכרים והעיקריים באיטום גג הם עבודה חסרת מקצועיות או חוסר תחזוקה נכון של הפרטים ה"קטנים" בגג, כמו, מעקה וקירות הגג. על המעקה השפעה כפולה, מצד אחד על קירות הגג ומצד שני, על שטח הגג. איטום, תחזוקה וטיפול לא נכונים, שלא עומדים בדרישות תו התקן הישראלי במעקה ובקירות, יגרמו לנזקים אדירים כגון, הרס האיטום כולו, נזילות קלות עד מאסיביות, בעיות בידוד לחום/ קור ועוד.

נוזלים כמו מי גשמים החודרים אל ליקוי באיטום, או הסדק הקטן ביותר במעקה או הקיר, מגיעים אל מתחת לשכבת האיטום ולא תמיד ניתן להבחין בגודל הבעיה, משכבר הובחנה, קשה לאתר את מקור הליקוי.

התמדה בסקירת הגג וניקיונו פעמיים בשנה בתחילת וסיום העונה הגשומה, יכולים למנוע תקלות שכאלה עם תיקונם והטיפול המיידי בהן בצורה תקנית ולמנוע החמרה ו"הפתעות" מיותרות. הפעולות האחרונות יבטיחו כי איטום הגג יחזיק מעמד לאורך שנים רבות.

ישנה בנוסף, הגבלת גובה למעקים בהתאם לחומר בתשתית המבנה, במבנים חדשים למעקה בבטון ללא ריצוף בשטח הגג יהיה גובה שלא יעלה על 25 ס"מ בשילוב התנאים הבאים בין השאר: במידה והאיטום נעשה באמצעות יריעות, חשוב לקחת בחשבון שגובהן בין 10 ל15 ס"מ, את האחוז הכולל של השיפוע המומלץ (1.5%) ובנוסף, את גובה הרולקה (5 ס"מ)
סקירת הגג כוללת ווידוי שהאיטום מוגן נכונה מקרני השמש החמות (נכון לגבי רוב שיטות האיטום) , עם תשומת לב מיוחדת בבדיקה של כל שטח המעקה, הפנימי והחיצוני וכמו כן, של קירות הגג, כולל פינות וחיבורים, יחד עם זאת, ביצוע פעולות מקדימות למניעת חשש להתפתחות של נזק כלשהו ביעילות האיטום והבידוד.

צור קשר עוד היום

זקוק לפתרון איטומי? אנא הכנס את מספר הטלפון שלך ונדאג לחזור אליך עוד היום.

מאמרים אחרונים

You are here:   דף הבית של איטום גגותעל התחוםאיטום מעקות וקירות הגג