רעפים הם לוחות מחומרים שונים כמו חרס, אבן, פח וכולי, המותאמים בגודלם וצורתם להגנה משמש, חום, גשם, מים וקור לשטח הגג. הרבה גגות באזורנו ובעולם משתמשות ברעפים כמכסה עליון לגג והם חלק בלתי נפרד מהתשתית הכללית של המבנה. איטום ובידוד גגות הרעפים הוא הכרחי למניעת חדירת גשם למבנה, נזקי רטיבות למינהם עד לפגיעה בתשתית וביסודות, חדירה של רוח, קור או קרני שמש וחום.

למען יעילות מקסימאלית, חובה להשתמש בחומרים בעלי תו תקן ולוודא כי הקבלן מוסמך בעבודות מסוג זה. התכנון הראשוני הוא קריטי להמשך הפעולות. שכבת הבידוד מונחת מתחת לרעפים ברוב המקרים, לכן, ליקוי בשכבה זו עלול להיפתר רק על ידי הסרת כל הרעפים.
בידוד נכון של הרעפים ימנע הצטברות עובש מסוכנת וריקבון בין גג הרעפים למבנה עצמו, מעבר לתרומתו לאיזון הטמפרטורה הכללית בתוך המבנה, הוא מונע חדירת קרינה מהשמש ופשוט סופג אותה, התהליך מורכב משכבות שונות של בידוד ואיטום.

מוליכי חום יעילים ונפוצים הם רדידי האלומיניום המונחים על חומרי הבידוד. חומרי בידוד מוכרים לרעפים הם BTI ובידוד בועות פולינום. הראשון בינהם מורכב משכבות תרמיות עשויות סיבי פוליאסטר חלולים לתפקידים שונים והכרחיים. בידוד באמצעות בועות פולינום הוא יחסית כולל התקנה פשוטה ואינו כבד כלל, נהוג במבנים רגילים וכן בבתי עץ, בידוד זה מתבצע כאשר בתוך רדידי האלומניום המון בועות אויר הכלואות בתוך יריעות פוליאטילן המונחות בשכבות. בידוד בבועות פולינום אינו דורש תחזוקה.

צור קשר עוד היום

זקוק לפתרון איטומי? אנא הכנס את מספר הטלפון שלך ונדאג לחזור אליך עוד היום.

מאמרים אחרונים

You are here:   דף הבית של איטום גגותעל התחוםאיטום ובידוד רעפים בגג