המחשבה על "להרים" את כל המרצפות הקיימות ולרצף מחדש במשטחים מרוצפים של גגות או מרפסות גורמת לאנשים מסוימים לנסות לחסוך לעצמם ליכלוך ובעיקר את ההוצאה הכלכלית. שהרי זה "כאב ראש" לרצף מחדש. יש המעדיפים את שיטת "הכיסוי" בריצוף על ריצוף קיים.


ראשית, חשוב לדעת, ריצוף מסוג זה אינו יכול להתבצע בכל מצב, קיימים תנאים מגבילים לריצוף כזה, כמו למשל: קונסטרוקציה לא נכונה או חוסר יציבות שאינה מאפשרת להניח עליה את הריצוף החדש בצורה יעילה לאחר האיטום. שנית, יש לקחת בחשבון את מגבלת הגובה לריצוף, הפרש קטן בין הגבהים יביא להכלת כמות קטנה יחסית של מילוי חומר האיטום, עניין שיש לקחת בחשבון בריצוף של משטחים גדולים.


אז רגע לפני שאתם שוקלים צעד שכזה, דעו שלא תמיד ריצוף כזה אפשרי, הבאנו בפניכם את יתרונות וחסרונות השיטה:
חסרונות- שיטה זו אינה מחזיקה מעמד לאורך שנים כמו השיטה המקובלת והארוכה של פרוק הריצוף הישן, שטח בטון "תופס" את חומר האיטום בצורה טובה ויעילה יותר לאורך זמן בניגוד למשטחים מרוצפים בעלי כושר ספיגה נמוך. בנוסף, במקרה של נזילות חלילה, יגרם נזק לשכבת המילוי הראשונה של האיטום מה שיגרום למרצפות לתזוזות. נזילה קיימת לא תעלם עם הריצוף החדש אלא תגרום לנזק גדול יותר בשטח המרוצף, בייחוד שחומר האיטום נמרח בשכבה דקה.


יתרונות- תהליך עבודה קצר יחסית, פחות רעש ופסולת יחד עם חסכון כלכלי משמעותי (עד כ25%) בהתאם לדרך הגישה, הפשוטה או המסובכת לעבודה במשטח המרוצף.

צור קשר עוד היום

זקוק לפתרון איטומי? אנא הכנס את מספר הטלפון שלך ונדאג לחזור אליך עוד היום.

מאמרים אחרונים

You are here:   דף הבית של איטום גגותעל התחוםאיטום בגג מרוצף