כמו כל כך הרבה דברים אחרים בחיים שלנו, תחום האיטום הוא תחום שאנחנו חושבים עליו לעתים רחוקות מדי וברוב המקרים גם מאוחר מדי. זה מסוג הדברים שאנחנו פשוט מעדיפים להרחיק מהתודעה שלנו. לרוע המזל, ההדחקה הזו היא הדחקה פושעת וההזנחה של תחום האיטום היא הזנחה פושעת. מאחר ואף אחד לא מעוניין להתעורר כשיורד בדירה שלו גשם מקומי, ניתן בהחלט לומר – ויפה שעה אחת קודם.


לא מעט דיירים בישראל ממתינים עד שהם מבחינים בתסמינים המקדימים. כולנו מכירים את התסמינים האלו – מדובר ראשית על כתמים שחורים בצורת נקודות קטנטנות שמופיעים על אחד הקירות או על התקרה. המיקום של הכתמים האלו שהינם למעשה פטריות או עובש יכול לרמוז לנו על מקור המים. אם אתם גרים בדירה שממוקמת בקומה העליונה והכתמים מופיעים בתקרה, ככל הנראה מדובר על כשל בתחום של איטום גגות. אם אתם גרים באחת הקומות האמצעיות והכתמים מופיעים באחד החדרים בבית או במסדרון, ללא קשר לקיר חיצוני, ככל הנראה מדובר על כשל של איטום חדרים רטובים ומקור העובש הוא האמבטיה שלכם.


הסימנים החשודים
לעתים אנחנו נריח לפני הכל את ריח העובש ורק לאחר מכן נראה את הפטריות במו עינינו. כמו כן ייתכן ונבחין בצבע שמתקלף מפאת הרטיבות ובמקרים אחרים נצפה בתופעת הקירות המזיעים הכל כך לא נעימה. במידה והקיר מזיע, יש מקום לדבר על איטום קירות חיצוניים, במקרה ואתם נאלצים להציב דלי במרכז החדר על מנת שיקלוט את הטיפות שנוטפות מהתקרה – הגיע הזמן לדבר על זיפות גגות. בכל מקרה, השאלה היא – למה להתעורר מאוחר מדי? בניגוד למה שנהוג לחשוב, כשל באיטום הוא לא רק מקור לחדירה של מים, אלא גם מקור לחדירה של קור או חום לתוך המבנה. שכבת האיטום מספקת גם בידוד מסוים מפני הטמפרטורות החיצוניות. חדירה של קור בחורף פירושה הוצאות גדולות יותר על חימום הבית ובאופן כללי חוסר נעימות. 


הגיע הזמן להתעורר
השאלה היא, האם באמת צריך לחכות עד לרגע האחרון כדי להתעורר? ובכן, כמובן שהתשובה היא לא. כיום לא מעט חברות מציעות בדיקה של איכות האיטום. אנחנו לא מדברים על בדיקת הצפה שהיא בדיקה מומלצת לכל מי שאוטם את הגג (סתימת המרזבים והצפת הגג למשך 72 שעות לבדיקת העבודה עם סיומה) אלא על בדיקה למשל של הקירות החיצוניים על מנת לאתר נזילות או סדקים. את הבדיקה מומלץ לבצע בחודשי הקיץ כיוון שעבודות התחזוקה נעשות בתקופה זו.


באופן עקרוני ניתן לבצע בדיקת הצפה לא רק עם תום סיום העבודות של איטום גגות או זיפות גגות. ניתן לבצע בדיקת הצפה גם לקראת החורף המתקרב. באופן עקרוני, אם אתם סובלים מעובש בתקרה, מטחב במקלט של הבניין או מצבע שמתקלף בצורה יוצאת דופן באחד הקירות, אין צורך בבדיקה, יש לכם כשל באיטום ויש להתחיל במלאכה מחדש. בהצלחה.

צור קשר עוד היום

זקוק לפתרון איטומי? אנא הכנס את מספר הטלפון שלך ונדאג לחזור אליך עוד היום.

מאמרים אחרונים

You are here:   דף הבית של איטום גגותאיטום קירות